Provoz

7:15 - 7:30 otevření provozovny, příprava prostor, příchod dětí
7:30 - 8:30 zahájení programu pro děti, příchod dětí
8:30 - 9:00 společný kruh, tematické projekty
7:15- 10:00 dopolední blok: práce s Montessori materiálem, lekce ticha a koncentrace, zpívání, cvičení
9:00- 10:00

příprava svačiny a její konzumace

společný pobyt venku včetně převlékání

12:00 - 12:30 oběd: společná příprava na oběd, oběd, úklid
12:30 - 14:30 odpočinek: čtení knížek, možnost spaní, pro děti, které nespí - práce s Montessori materiálem nebo hudební, pohybové a výtvarné aktivity
14:30 - 16:30 odpolední blok: svačina, pobyt na zahradě (dle počasí), práce s Montessori materiálem, hudebně pohybové a výtvarné aktivity, jdeme domů

*Harmonogram může být dle aktuální situace či potřeb dětí operativně upraven

Vyzvedávání dětí ve 12:45 hod nebo od 14:00 do 16:20 hod. Po domluvě s učiteli dle potřeby.

Dětská skupina je určena pro děti od 2,5 do 6 let. U dětí mladších 3 let je nutné nejdříve posoudit zralost dítěte.

Bezpečnost a zdraví dětí

Spoléháme na zodpovědný přístup rodičů ke zdraví svých i ostatních dětí – děti, u kterých se projeví příznaky nemoci, nebudou v zájmu zdraví všech přijaty do školky.

MŠ V Oboře se nachází v klidné rezidenční části v domě se zahradou upravenou pro bezpečný pobyt dětí. V blízkosti je také les a louky, kam děti chodí na procházky a expedice za poznáním přírody.

Vnitřní prostory MŠ V Oboře jsou vybaveny s ohledem na bezpečný pobyt dětí. Ochrana zásuvek, bezpečnostní skla, ovládání teplé vody v koupelně mimo dosah dětí, atd.

Děti jsou vydávány pouze rodičům nebo osobám, kterým rodiče dali písemný souhlas s vyzvednutím dítěte.

Informovanost rodičů

Dětem je věnována maximální pozornost a individuální péče. Učitelé si vedou záznamy o dosaženém pokroku dítěte a rodiče jsou pravidelně informováni o tom, jak se dětem daří.

Individuální konzultace jsou možné průběžně.

Strava

Zdravá výživa je naší prioritou. V rámci svačinek mají děti na výběr několik zdravých možností (např. bílý jogurt se semínky a oříšky, žitný chléb s lučinou a bylinkami, kvalitní sýry, obilné kaše, špaldový koláč, vždy je v nabídce dostatečná porce ovoce nebo zeleniny). Ranní svačinka může nahradit snídani u dětí, které nejsou zvyklé před odchodem do školky snídat. Děti mají celý den k dispozici džbánek s pitnou vodou a ovocné čaje, které nepřislazujeme.

Obědy nám dováží 3 dny v týdnu makrobiotická jídelna Gája z Mladé Boleslavi a dva dny v týdnu Bistro Zahrada z hotelu Galatea v Kosmonosích - čerstvě uvařené jídlo je dováženo v termonádobách a ihned podáváno. Jedná se o vysoce kvalitní pestrou stravu připravovanou dle zásad zdravé výživy, která navíc dětem velmi chutná. Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla.

Prázdniny

MŠ V Oboře je otevřena v průběhu letních, podzimních i jarních prázdnin.

MŠ V Oboře je uzavřena pouze o víkendech, ve státní svátky, o vánočních prázdninách a obvykle také (v případě, že nebude ze strany rodičů zájem o jiné řešení) v době celozávodní dovolené ve firmě Škoda Auto, a.s.

Vánoční prázdniny zahrnují každoročně 5-7 pracovních dní.